Griezmann s štirimi zadetki poslal sporočilo Barci

La liga 28. Feb 201823:20 > 23:29
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši Atletica iz Madrida so s prepričljivo zmago proti Leganesu s 4:0 v 26. krogu Primere Division napovedali, da bo nedeljski derbi proti Barceloni na stadionu Camp Nou še kako zanimiv.

Na tekmi proti Leganesu je v dresu Atletica blestel francoski napadalec Antoine Griezmann, ki je dosegel kar štiri zadetke. Še več, Griezmann je v zadnjih štirih dneh zabil kar sedemkrat.

Francoski reprezentant je serijo zadetkov odprl v 26. minuti, ko je izkoristij krasno asistenco Kokeja in kaznoval goste, ki so pred tem zapravili dve lepi priložnosti. V 11. minuti je mimo vrat streljal Javier Eraso, deset minut kasneje pa je prečko Jana Oblaka zatresel Gerard Gumbau.

Griezmann je v 36. minuti iz prostega strela povišal na 2:0, fantastičen večer pa kronal v drugem polčasu, ko je zadel še v 56. in 67. minuti.

Trener Atletica Diego Simeone je svojega najboljšega strelca po visokem vodstvu hitro potegnil iz igrišča, saj želi, da je Griezmann svež za naslednjo tekmo španskega prvenstva proti Barceloni.

Zanimivo je, da je Griezmann od začetka sezone pa vse do konca meseca decembra v Primeri dosegel pet zadetkov in tri asistence, v novem letu pa je vpisal že 10 golov in 4 asistence, za nameček je zadel prav toliko vratnic.