Spodrsljaj Barcelone na "Kanarcih", Atletico vse bližje

La liga 1. Mar 201822:54 > 22:54
Twitter

Nogometaši Barcelone so v 26. krogu La Lige na Kanarskih otokih remizirali (1:1) z Las Palmasom in tako spet malce bolj zapletli špansko prvenstvo. Pred nedeljskim derbijem z Atleticom iz Madrida, imajo pred "colchonerosi" samo še 5 točk prednosti.

Alex Caparros/Getty Images

Katalonci so dobro začeli srečanje, v 21. minuti je domača ekipa kapitulirala in dovolila zadeti Leu Messiju. Aktualni podprvaki so do polčasa ohranili prednost, izenačujoči gol pa prejeli takoj po začetku drugega dela.

V kazenskem prostoru je bil pregrob Thomas Vermaelen, sodnik Antonio Mateu Lahoz je pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je izjemno suvereno izvedel Jonathan Calleri, ki je ustrelil v desni zgornji kot gola Marc-Andreja Ter Stegna.

Do konca srečanja si je Barca ustvarila kar nekaj polpriložnosti, iz protinapadov bi lahko zadeli tudi domači, a je vedno zmanjkala kakšna podaja več. Gostom do zadetka ni pomagal niti bogat sodniški podaljšek, ki je trajal kar 6 minut.

Barcelona se bo v nedeljo doma pomerila proti Atleticu našega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka, Las Palmas pa v ponedeljek gostuje v Galiciji, pri Celti iz Viga.