Las Palmas izpadel iz lige, remi Atletica

La liga 22. Apr 201818:20 > 22:39
Getty Images

Po Malagi so brez teoretičnih možnosti za obstanek v La Ligi ostali še nogometaši Las Palmasa. 34. krog sta z remijem brez zadetkov sklenila Atletico Madrid in Real Betis. Jan Oblak je odigral vseh 90 minut.

Las Palmas je na svoji zelenici doživel nov poraz. Tokrat ga je s 4:0 ponižal Deportivo Alaves in poskrbel, da se ekipa iz Gran Canarie po treh letih seli v drugo ligo. Zadetke za Alaves so dosegli Munir (51. in 73. minuta), Alvaro Medran (79. minuta) in Ruben Sobrino (91. minuta).

Na zadnji tekmi 34. kroga je Atletico Madrid gostil Real Betis. Tekma se je končala brez zadetkov, znova pa je v vratih colchonerosov blestel Jan Oblak, ki je zaustavil vse nevarne poskuse ekipe iz Seville. Atletico si je priigral dve priložnosti, a je bil gostujoči vratar obakrat zbran.

Oglejte si rezultate in lestvico La Lige.