Blaugrana "motor zagnala" šele po vstopu Messija

La liga 20. Jan 201921:38 > 22:16
Twitter

V 20. krogu la lige je vodilna ekipa tekmovanja Barcelona s 3:1 ugnala madridski Leganes in s tem ohranila pet točk prednosti pred drugouvrščenim Atleticom. Kljub sedmi zaporedni ligaški zmagi so pri katalonskem velikanu zaskrbljeni, saj se je poškodoval Ousmane Dembele.

Tekmo so bolje začeli domači in s trojčkom Ousmane Dembele – Luis Suarez – Philip Coutinho takoj začeli ogrožati vrata gostov, kar se je izplačalo v 32. minuti, ko je zadel Dembele.

Velja omeniti, da je Lionel Messi srečanje začel na klopi, s čimer ga je trener Ernesto Valverde najverjetneje želel spočiti za sredino pokalno tekmo proti Sevilli.

Argentinec je tekmo la lige šele drugič letos začel izven udarne 11-erice. Ko je v 7. krogu proti Bilbau srečanje začel ob igrišču, je Barca le remizirala (1:1).

V drugem polčasu je Leganes zaigral dobro in prišel do izenačenja. Tekla je 57. minuta, ko je zadel Martin Braithwaite. Danec se je med strelce vpisal že med tednom proti Realu v kraljevem pokalu.

V 64. minuti se je Valverde odločil za dvojno menjavo. Namesto Carlesa Alene je vstopil Messi, namesto ArthurjaIvan Rakitić. Igro sta sveža igralca sicer takoj poživila, a je stratega domačih pet minut kasneje lahko upravičeno začelo skrbeti.

V teku se je sam od sebe poškodoval Dembele, ki ga je zamenjal Malcom in tako so modro-rdeči dobrih 20 minut pred iztekom rednega dela srečanja porabili vse tri menjave.

Prav dolgo si navijači na Camp Nou niso grizli nohte, kajti že dve minuti po zadnji menjavi je v polno meril Suarez. Zadetek bo še dolgo buril duhove, saj je Urugvajec pred vratarjem gostov igral s podplatom.

Leganes je poskušal priti vsaj do točke, sodnik Ricardo De Burgos Bengoetxea se je odločil za sedemminutni dodatek, v katerem pa je gol sicer padel, a v mrežo Leganesa. Zadel je, kdo drug kot, (uradno) peti najboljši nogometaš na svetu, tokrat izjemoma z desno.