Real z zmago s 3:0 zmanjšal zaostanek za vodilnima

La liga 3. Feb 201922:25 > 22:41
Denis Doyle/Getty Images

Real Madrid je proti Alavesu v 22. krogu La Lige izkoristil spodrsljaje prve trojice in se jim z zmago malenkost približal. Na Santiagu Bernabeu so gledalci videli tri zadetke v mreži Alavesa.

Real Madrid je v 22. krogu La Lige izkoristil remi Barcelone in poraz Atletico Madrida ter se svojim mestnim tekmecem približal na dve točki zaostanka, zaostanek za Barco pa zmanjšal na -8.

Pred domačimi gledalci so galaktiki v dokaj spremenjeni zasedbi na dokaj lahek način opravili z Alavesom, ki je letos zelo učinkovit, vendar danes nikakor niso uspeli priti do svoje igre.

Galaktiki so povedli v 30. minuti, ko je po podaji Reguilona zadel preporojeni Karim Benzema. Domači so imeli tekmo večino časa pod nadzorom.

V 80. minuti pa hiter protinapad domačih, ki ga je začel Junior Vinicius podal na desno stran proti Asensiu, ki mu je žogo vrnil in Brazilec je zadel za 2:0. V sodniškem podaljšku je končni rezultat 3:0 postavil še en rezervist Mariano Diaz.

Real že čez tri dni čaka tekma v gosteh proti Barceloni v Copi del Rey.