Prvenec za Morato, Atletico potopil "rumeno podmornico"

La liga 24. Feb 201918:14 > 18:16
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši Atletico Madrida so Villareal v 25. krogu la lige doma premagali z 2:0. Svoj prvi gol v dresu "colchonerosov" je zabil Alvaro Morata.

Srečanje na stadionu Wanda Metropolitano je zabeležil prvenec Morate v dresu Atletica. Posojeni igralec Chelseaja je Villarealu zabil v 31. minuti, potem ko je v kazenski prostor podajo spravil Filipe Luis.

Vse od tistega trenutka dalje so domači igrali svojo tekmo, nadzirali potek dogajanja, zaprli vse poti do Jana Oblaka in čakali na priložnost za povečanje prednosti.

Olajšanje je prišlo v 88. minuti, ko je Diego Costa zaposlil Saúla Ñíguez, ta pa je poslal žogo pod prečko Sergia Asensia. Atletico je imel še cel kup ostalih priložnosti, streljali so Morata, Koke in Gimenez ter Costa, a je “rumeno podmornico” reševal Asensio.

Madridski klub ostaja drugi (50 točk), za Barcelono zaostaja sedem točk, pred mestnim tekmecem Realom pa imajo, s tekmo več, zaloge 5 točk. Villareal je s 23 točkami na 18. mestu in se bo letos očitno boril za obstanek.