Minimalec Oblakovih za nadaljevanje dirke z Barco

La liga 9. Mar 201918:18 > 18:26
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši madridskega Atletica so v 27. krogu španske La lige z 1:0 odpravili Leganes, s čimer ostajajo v boju z Barcelono za naslov španskega prvaka.

Atletico je v prvem polčasu dominiral, vendar ni našel poti do mreže odličnega Andriya Lunina, ki je vpisal šele svoj tretji letošnji nastop v majici Leganesa. Antoine Griezmann je zapravil dve priložnosti, po eno pa Nikola Kalinić in Thomas Partey, medtem ko je v zaključku prvega polčasa gostom veselje preprečil Jan Oblak.

Ključni trenutek dvoboja se je zgodil na začetku drugega polčasa, ko je branilec Leganesa Kenneth Omeruo naredil prekršek nad Angelom Correo. Iz bele točke je meril Saul Niguez, ki mu je Lunin strel ubranil, vendar je vezist colchonerosov iz popravnega izpita uspel zabiti svoj tretji gol v sezoni.

Atletico je v zaključku srečanja še dvakrat zatresel okvir gostujočih vrat, a se izid ni več spremenil.