Sevilla ni izkoristila priložnosti za prevzem vodstva

La liga 29. Okt 201614:57 > 15:11
Aitor Alcalde, Getty Images

Sevilla in Sporting Gijon sta se v 10. krogu španske La lige razšla z neodločenim rezultatom. Na El Molinonu je bilo 1:1.

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Začetek tekme je bil zelo odprt. Obe ekipi sta prihajali do priložnosti, povedla pa je Sevilla, za katero je že v 4. minuti zadel Luciano Vietta

Sporting Gijon je do izenačenja prišel v 20. minuti, ko se je z izvrstnim zadetkom izkazal Moi GomezRoberto Canella je podal v kazenski prostor, kjer je Gomez z volejem žogo pospravil v mrežo. To je bil njegov prvi gol za Sporting, kamor je poleti prestopil iz Villareala.

V drugem polčasu je Sevilla napadala za zmago, ki bi ji vsaj za nekaj ur zagotovila prvo mesto na lestvici, a so nogometaši Sportinga uspeli odbiti vse napade.

Pri Sportingu je jubilej dočakal trener Abelardo Fernandez, ki je danes odvodil 100. tekmo v La ligi na klopi španskega kluba, ki je že sedem tekem brez zmage.

Sevilla je remizirala prvič po treh zmagah in tako izpustila priložnost, da bi za vsaj nekaj ur na lestvici prehitela Real Madrid.