Barcelona razočarala in le remizirala s Huesco

La liga 13. Apr 201918:14 > 18:16
David Ramos, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so na tekmi 32. kroga La Lige s Huesco ostali brez zmage. Obračun se je končal brez zadetkov.

Barcelona sicer staja vodilna in ima 12 točk prednosti pred Atleticom. Huesca tudi po velikem remiju ostaja prikovana na dno lestvice španskega prvenstva.

Katalonci so tekmo odigrali z zelo premešano postavo, kar pomeni, da je Ernesto Valverde namenil počitek številnim igralcem prve ekipe. Debitirali so kar štirje igralci, v ospredju pa je bil zimski nakup iz Nantesa Jean-Clair Todibo. Priložnost je znova dobil Kevin Prince Boateng, ki pa je bil daleč najslabši igralec na zelenici.

Blaugrana je v takšni postavi bila zelo razglašena in ni uspela priti do gola proti zadnji ekipi La Lige. V prvem polčasu sta zapretila le Malcom in Ousmane Dembele, ki pa ju je dvakrat sijajno zaustavil domači vratar. V zadnjih desetih minutah tekme sta vstopila Coutinho in Alba, kar je pomenilo, da so gostje igrali v postavitvi 3-4-3. Tudi po omenjeni spremembi gostje v napadu niso blesteli in ostalo je pri 0:0.

Španski prvak se bo v torek pomeril z Manchester Unitedom, ki bo na Camp Nouu lovil zaostanek s prve četrtfinalne tekme lige prvakov (0:1). Huesca je na obračunu z vodilno ekipo prišla do velike točke, ki bo zelo pomembna v boju za obstanek. Glavni derbi za obstanek prinaša že prihodnji krog, ko se bo Huesca srečala z Rayo Vallecanom.