La liga 19. Maj 201918:02 > 18:08
Matthias Hangst/Getty Images

Eibar in Barcelona sta v 38. krogu la lige odigrala neodločeno (2:2).

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Eibar je tekmo začel zelo motivirano in si ustvaril priložnosti za to, da premaga Jasperja Cillessna. To se jim je posrečilo v 20. minuti, ko je zadel Marc Cucurella. Po le desetih minutah je Lionel Messi izid najprej izenačil, nekaj trenutkov kasneje pa (32. minuta) goste popeljal še do vodstva.

Najlepši trenutek srečanja je pričaral Pablo de Blasis, ki je tik pred odhodom na polčas z volejem lepo zadel za 2:2. V drugem polčasu je imel resne priložnosti za gol le Eibar, eno je v 53. recimo zapravil Sergi Enrich v 53. minuti, Cucurella pa zadnjo v 83. minuti.

Barcelona je la ligo osvojila s prednostjo 11 točk pred Atleticom, pred Realom pa je prednost znašala kar 19 točk. Prvi strelec španskega prvenstva je Messi (34 zadetkov).