Barcelona na uvodu brez Messija poražena v Bilbau

La liga 16. Avg 201922:55 > 22:59
Twitter

Na stadionu San Mames se je danes začela nova sezona španske La Lige. Athletic Bilbao je pred domačimi gledalci odprl novo sezono proti Barceloni in prišel do velike zmage z 1:0, junak srečanja je bil rezervist Aritz Aduriz.

Barcelona, ki brani naslov iz lanske sezone je uvodno tekmo nove sezone odigrala brez prvega zvezdnika Lionela Messija, ki še vedno okreva po lažji poškodbi. Vse skupaj pa se je poznalo tudi na igrišču, kjer so Katalonci še kako močno pogrešali Argentinca.

Baski so pred domačimi gledalci vselej zelo nevaren nasprotnik za prav vsako ekipo in to se je uresničilo tudi danes. Sicer se je nekako že zdelo, da gledalci zadetkov ne bodo videli pa je potem povsem ob zaključku srečanja s škarjicami zmagovalca odločil izkušeni rezervist Aritz Aduriz, ki je zadel v 89. minuti.

V dresu Barce sta danes prvič na uradni tekmi debitirala Antoine Griezmann in Frenkie de Jong, ampak tudi to ni bilo dovolj za vsaj točko Barcelone, slednji so sicer imeli žogo več v svoji posesti, a do zadetka niso uspeli priti. Luis Suarez in Rafinha sta v prvem polčasu stresla okvir gola, izkazal pa se je tudi vratar Marc Andre Ter Stegen. V drugem polčasu je najlepšo priložnost za goste zapravil Griezmann.

Pri Barceloni pa so že v prvem polčasu doživeli nove težave, saj je zaradi bolečin v mišici igro v 37. minuti zapustil Luis Suarez.