Villarreal brez težav čez Gijon

La liga 17. Dec 201614:48 > 14:49
David Ramos, Getty Images

Na prvi današnji tekmi španske Primere so igralci Villarreala brez večjih težav v gosteh premagali Sporting Gijon. Za zmago s 3:1 so zadeli dos Santos, Sansone in pato.

Rumena podmornica je povedla že po dvanajstih minutah igre, ko je Mehičan dos Santos izkoristil idealno asistenco Soriana. Nekdanji član Barcelone je z močnim in natančnim strelom premagal domačega vratarja, ki ni imel resnejših možnosti. Pohod Villarreala k novi zmagi se je nadaljeval samo sedem minut kasneje, tokrat je bil uspešen Sansone.

Gostje so tekmo dokončno odločili v 74 minuti. Sansone se je tokrat znašel v vlogi asistenta, v polno pa je meril Pato, za katerega je bil to šele drugi gol v sezoni. Gijon je uspel nekoliko oblažiti svoj poraz, tik pred koncem je zadel Carmona

Villarreal, ki se bo v naslednjem krogu pomeril z Barcelono, ostaja na četrtem mestu, Sporting Gijon je osemnajsti.