Griezmann "odprl" Betis, delo dokončali ostali

La liga 25. Avg 201922:34 > 22:54
Twitter

Barcelona je dosegla prvo zmago v sveži sezoni la lige. Močno oslabljeni Katalonci so s 5:2 odpravili "Beticose" iz Seville. Pri domačih je debitiral 16-letni Ansu Fati.

Potem, ko sta v prvem polčasu padla le dva gola, se je v drugem delu “utrgal oblak” zadetkov – Barca in Betis sta jih dosegla kar pet! Pojdimo lepo po vrsti:

Prvi so zadeli gostje, ki so izkoristili nepazljivost obrambe Kataloncev in po lepi kombinaciji se je v 15. minuti med strelce vpisal Nabil Fekir. V 41. minuti je zavito podajo v kazenski prostor Betisa izkoristil Antoine Griezmann, iztegnil nogo in premagal Daniela Martina.

Francoz je svoj “show” nadaljeval hitro po prvem sodniškem pisku v drugem polčasu. V 50. minuti se je z levico odločil za strel z roba kazenskega prostora in lepo zadel ob vratnici, zadetek pa proslavil z metanjem “cvenka” v zrak. Očitno se je za slavje z nekom dogovoril že pred tekmo.

Betis je deloval zaspano, rdeče-modri so polnili mrežo. V 56. minuti je z roba kazenskega prostora zadel Carles Perez, tekmo pa je v ekshibicijo štiri minute kasneje spremenil Jordi Alba, ki je zadel z boka. Barca 4 Betis 1!

Še petič je moral po žogo v mrežo Martin v 77. minuti, ko je Griezmannovo podajo lepo izkoristil Arturo Vidal in tik pod prečko zadel za 5:1. Glede na to, da so pri Barci tokrat manjkali tako Lionel Messi, Luis Suarez, kot tudi Ousmane Dembele, je povsem razumljivo, da so priložnost dobili nekateri nogometaši, ki smo jih na Camp Nou videli prvič.

V igro je takoj po zadnjem golu Barcelone vstopil Anssumane Fati, ki bo oktobra napolnil šele 17 let. Lepo se je vklopil v igro in nekajkrat nevarno prodrl mimo branilcev Betisa.

Andaluzijcem gre vsaj tolažilna nagrada za najlepši gol na tekmi, ki ga je v 79. minuti s prekrasnim projektilom v stičišče prečke in vratnice dosegel Loren Moron. Zaploskal je tudi izbirčen Camp Nou.

Barcelona ima po dveh krogih 3 točke, Betis je na dnu z dvema porazoma.