Mallorca z enim udarcem v okvir za prvi poraz Reala

La liga 19. Okt 201922:41 > 22:49
Alex Caparros, Getty Images Sport

Madridski Real je v 9. krogu La lige doživel prvi letošnji prvenstveni poraz. Kraljevi klub je v gosteh proti Mallorci klonil z minimalnih 1:0.

Edini zadetek na Balerih je že v sedmi minuti srečanja dosegel Lago Junior. Slednji je mrežo Reala zatresel tudi v 15. minuti, vendar je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Madridčani so v 74. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, saj je bil zaradi ostrega prekrška izključen Alvaro Odriozola, ki je dobil drugi rumeni karton.

Zasedba Zinedina Zidana z igro ni navdušila, edino pravo priložost je imel Karim Benzema, ki je v prvem polčasu zadel prečko, nekajkrat je poskušal zapretiti tudi Vinicus Jr., vendar brez pravega učinka.

Mallorca je tudi v drugem polčasu odigrala pametno in po izključitvi Odriozole ni podlegla želji po drugem zadetku, temveč še dodatno zaprla poti do svojega gola in prišla do prve ligaške zmage proti Realu v zadnjih 15 letih.

Real je po porazu ostal pri 18 točkah na drugem mestu (vodilna Barcelona ima po zmagi proti Eibarju točko več), Mallorca je na 14. mestu z desetimi točkami.