Petarda Reala na Bernabeu

La liga 30. Okt 201923:03 > 23:05
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Madridski Real je v 11. krogu La Lige doma odpihnil Leganes. Za zmago s 5:0 so zadeli Jović, Benzema, Ramos, Kroos in Rodrygo.

Serijo golov na Santiagu Bernabeu je že v 7. minuti odprl mladi Rodrygo, že tri minute kasneje je prednost podvojil Toni Kroos. V 24. minuti je beli balet prišel do najstrožje kazni. Prvi poizkus je Sergiu Ramosu Soriano ubranil, ponovljenega (Soriano je z golove črte stopil preden je Ramos ustrelil proti vratom) pa je španski branilec uspel pretvoriti v zadetek. Real je na odmor odšel s prednostjo treh zadetkov.

Na 4:0 je povišal Benzema, ki je v 69. minuti uspešno izvedel drugo najstrožjo kazen za Real na tem srečanju. V igro je s klopi za Real vstopil Luka Jović, ki je dosegel zadnji, peti zadetek in postavil končni izid, Real – Leganes 5:0. Zadetek je srbski napadalec dosegel z glavo.

Real je zdaj drugi z 21. točkami, eno točko več je zbrala Barcelona. Leganes je s 5-imi točkami na zadnjem mestu.