Barca (z mučenjem) do vseh treh točk pri Leganesu

La liga 23. Nov 201914:43 > 14:54
Twitter

Aktualni španski prvak Barcelona se je v predmestju Madrida močno namučila proti Leganesu, a na koncu domov vseeno odhaja s popolnim izplenom.

Leganes je srečanje začel pogumno in imel prav toliko od igre, kot Barcelona ter povedel že v 12. minuti. Pred 15.000 gledalci je zmedo v obrambi izkoristil Youssef En-Nesyri.

Aktualni prvaki so z bledo predstavo kasneje sicer uspeli izenačiti, a niti današnja predstava njihovih navijačev ne more navdušiti.

V 53. minuti je prosti strel z leve izvedel Lionel Messi, v kazenskem prostoru našel glavo Luisa Suareza, Urugvajec pa je žogo rutinirano poslal v gol.

Barcelona si je zmago zagotovila po kotu v 79. minuti. Žoga se je odbila od noge enega izmed branilcev Leganesa, ob bližnji vratnici pa je darilo izkoristil rezervist Arturo Vidal.

Domači bi si po današnji predstavi zaslužil točko, a kaj, ko štejejo le goli (streli na vrata 11-9 v korist Barce). Tako ostaja Leganes še zmeraj prikovan na dno razpredelnice, Barca pa je vsaj do večera Realu pobegnila na tri točke prednosti in jih ima 28.