Joaquin s hat-trickom v zgodovino La Lige

La liga 8. Dec 201916:20 > 16:24
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Betis je zabeležil svojo šesto zmago v sezoni potem, ko so doma s 3:2 premagali Athletic iz Bilbaa.

Stadion Benito Villamarin je postal prizorišče zgodovinskega dosežka. Joaquin je pri 38 letih in 140 dneh postal najstarejši nogometaš v La Ligi, ki je dosegel hat-trick.

Španec je za ta podvig potreboval zgolj 20. minut.

Prvi zadetek je dosegel v 2. minuti, ko mu je asistiral Emerson. V 11. minuti je bilo že 2:0 potem, ko je Joaquin dosegel zadetek po asistenci Alexa Morena. Na 3:0 pa je povišal v 20. minuti, ko mu je podal Loren Moron

Nekaj upanja za goste iz Baskije je vlil Inaki Williams z zadetkom iz enajstmetrovke v 44. minuti. V nadaljevanju je Bilbao uspel doseči še en zadetek. Po podaji Unaia Lopeza je v 75. minuti zadel Yuri Berchiche. Do konca tekme pa nato ni prišlo več do spremembe rezultata.

Betis ima po tej zmagi 22 točk in je na 11. mestu. Bilbao pa je s 26 točkami na šestem mestu.