Po mesecu dni Atletico Madrid do zmage v La Ligi

La liga 14. Dec 201920:03 > 20:06
Getty Images

Na zadnji sobotni tekmi 17. kroga je Atletico Madrid na svojem domačem stadionu z 2:0 ugnal ekipo Osasuna in po treh tekmah brez zmage in po 10. novembru v La Ligi vendarle prišel do treh točk.

Alexander Hassenstein/Getty Images

Atletico Madrid je danes pred domačimi gledalci na svojem stadionu po treh tekmah brez zmage v La Ligi vendarle prišel do novih treh točk. Tudi tokrat varovanci Diega Simeoneja niso prikazali preveč prepričljive predstave, a so na koncu vseeno ugnali Osasuno z 2:0.

V prvem polčasu gledalci zadetkov niso videli, pa čeprav so imeli rdeče- beli nekaj več od igre.

V drugem delu srečanja pa se je vendarle odprlo tudi v napadu. Simeone je po uri igre opravil dve zamenjavi, ki sta še dodatno poživili igro, potem pa je v 67. minuti sledil zadetek, pod katerega se je podpisal Alvaro Morata po asistenci Trippierja.

V 75. minuti pa je zmago z 2:0 po podaji Corree potrdil Saul Niguez. Tudi Osasuna je na srečanju imela nekaj priložnosti, vendar gostje na koncu niso uspeli premagati našega Jana Oblaka. Slovenec je po mesecu in pol znova uspel ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno v državnem prvenstvu.

Po treh zaporednih neuspehih colchonerosov so danes prišli do šele sedme zmage v sezoni, ki jih je popeljala do 4. mesta na lestvici, kjer imajo trenutno 29 točk. Šest manj od vodilne Barcelone, ki ima še celo tekmo manj na svojem računu.