Atletico premagal Leganes, junak Torres do rekorda

La liga 4. Feb 201720:18 > 20:35
Clive Rose, Getty Images

Atletico Madrid se je vrnil na zmagovita pota, potem ko je v 21. krogu španskega nogometnega prvenstva premagal Leganes z 2:0. Oba gola je dosegel veteran Fernando Torres, prvega v 15. minuti po odbitku, ko je Antoine Griezmann zapravil enajstmetrovko.

Domači Atletico de Madrid se je na Vicente Calderonu veselil prepričljive zmage z 2:0, potem ko je izkušeni napadalec Fernando Torres dosegel zadetka v 15. in 51. minuti. Drugi zadetek El Nina je 4500. gol Atletica v španskem nogometnem prvenstvu. Po teh dveh zadetkih je Torres postal najboljši napadalec Colchonerosov v 21. stoletju na domačem terenu.

Atletico po 11. zmagi v letošnji sezoni ostaja na 4. mestu z 39 točkami. Za Leganes je to 11. poraz v letošnji sezoni, po katerem ostaja na 17. mestu razpredelnice, tik nad cono izpada.