Sijajni Oblak rešil zmago Atletica

La liga 4. Jan 202020:33 > 20:35
Getty Images/Angel Martinez

Atletico Madrid je leto 2020 začel z zmago proti Levanteju pred svojimi navijači z 2:1. Zasedbo Diega Simeoneja je v zaključku tekme s sijajno obrambo vnovič rešil Jan Oblak.

Gledalci na Wandi Metropolitani so vse tri zadetke videli v prvih 18. minutah obračuna 19. kroga La lige. Povedli so domači z diagonalnim strelom Angela Corree v 13. minuti, gostje pa so se izenačenja veselili samo tri minute kasneje, ko je žoga po strelu Martija Rogerja zadela enega izmed domačih nogometašev in končala v mreži Jana Oblaka.

Odločitev o zmagovalcu je padla v 18. minuti, ko je Renan Lodi poslal predložek pred vrata, kjer je z glavo v levi spodnji kot natančno meril Felipe. Colchonerosi so imeli v nadaljevanju nekaj lepih priložnosti, da še povišajo svoje vodstvo, vendar v zaključku akcij niso bili dovolj natančni. Gostje bi jih lahko kaznovali v samem zaključku, a je Madridčane rešil Oblak, ko je v 93. minuti po natančnem strelu Enisa Bardhija z glavo pokazal, zakaj spada med najboljše vratarje na svetu.

Atletico ima po 19. krogih La lige 35 točk, Levante ostaja pri 26.