Nor večer v kraljevem pokalu – izpadla tudi Barcelona!

La liga 6. Feb 202022:55 > 23:03
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Četrtkov večer v španskem kraljevem pokalu je bil šokanten. Najprej je Real Sociedad izločil Real Madrid, v poznejšem terminu pa je v četrtfinalu izpadla še Barcelona, ki jo je z 1:0 premagal Athletic Bilbao.

Tekmo v Bilbau je bolj pogumno odprla Barca, ki je prvič zapretila v peti minuti, ko je Anssu Fati znotraj kazenskega prostora za las zgrešil vrata gostiteljev. Fati je bil nevaren še v osmi minuti, ko so njegov poskus blokirali branilci Athletica. V 10. minuti so gostitelji poskrbeli za prvi šok, a je bil zadetek Inakija Williamsa zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavljen, do konca prvega dela pa smo videli le še nevaren poskus Raula Garcie, ki pa z roba kazenskega prostora ni bil dovolj natančen.

Drugi polčas je bil še bolj zaspan. Na prvo priložnost smo čakali do 70. minute, ko je rezervist Antoine Griezmann streljal z dobrih petih metrov, a ni uspel premagati Unaija Simona. Slednji se je izkazal še v 88. minuti, ko je zaustavil Lionela Messija, Barca pa je bila v sodniškem dodatku kaznovana za neizkoriščene priložnosti. Za ekstazo domačih navijačev je v 93. minuti poskrbel Inaki Williams, ki je Barco zavil v črno.

V polfinale kraljevega pokala so se tako uvrstili Athletic Bilbao, Granada, Mirandes in Real Sociedad.