Sevilla vodila z 2:0, nato pa zmago iskala v dodatku

La liga 1. Mar 202014:00 > 14:02
Aitor Alcalde, Getty Images

V prvi nedeljski tekmi 26. kroga v La Ligi je Sevilla na svojem stadionu proti Osasuni slavila z golom v tretji minuti dodatka ob koncu tekme.

Nogometaši Seville so v nedeljo proti Osasuni na tekmi, kjer so vodili že z 2:0 na koncu trepetali toda vendarle slavili s 3:2.

Domači so prišli do prednosti v 13. minuti potem, ko je na sredini igrišča Oliver Torres odvzel žogo, stekel v protinapad in podal Youssefu En-Nesyriju. Prednost so pri Sevilli podvojili v dodatku prvega polčasa. Iz kota je podal Torres, z glavo pa je zaključil Lucas Ocampos.

Ko je v 54. minuti vratar Osasune Sergio Herrera prejel rdeči karton zaradi igranja z roko izven kazenskega prostora se je zdelo, da bodo domači brez težav prišli do zmage. Toda namesto tega se je vse obrnilo v zgolj desetih minutah, ko so gostje prišli do dveh zadetkov.

Prvi zadetek za Osasuno na tekmi je v 64. minuti dosegel Aridane Hernandez za znižanje na 2:1. Asistent pri zadetku je bil Roberto Torres. Prav ta nogometaš pa je v 74. minuti tudi poskrbel za izenačenje potem, ko je hladnokrvno izkoristil enajstmetrovko, ki jo je zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru “priigral” Sergio Escudero.

Vseeno pa so domači prišli do zmage potem, ko je v tretji minuti dodatka ob koncu tekme drugi zadetek na tekmi dosegel Youssef En-Nesyri

Sevilla je trenutno s 46 točkami na 3. mestu, Osasuna pa je z 31 točkami na 12. mestu lestvice.