Betis nadigral in premagal Real Madrid!

La liga 8. Mar 202022:52 > 22:54
Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Gledalci na Benito Villamarinu so spremljali fantastično predstavo. 3 točke so ostale v Sevilli, saj je Betis premagal Real Madrid. Barcelona tako po 27. krogih ostaja na 1. mestu španske La lige.

Predstava v 1. polčasu je bila precej bleda. Tempo ni bil pravi, priložnosti je primanjkovalo. Andaluzijci so povedli v 40. minuti prek Sidneija. Brazilec je dosegel lep zadetek. Betis v vodstvu ni zdržal do konca 1. polčasa – strelec Sidnei je v sodniškem dodatku nerodno brcnil Marcela in Jose Gonzalez je upravičeno pokazal na belo točko. Kazenski strel je realiziral Karim Benzema.

V drugem delu igre se je tekma razživela. Tempo je bil peklenski, na obeh straneh je bilo veliko divjanja. Betis je celo nekoliko nadigral beli balet. Blestel je Nabil Fekir. Francoz je s svojimi vragolijami večkrat na noge postavil gledalce na stadionu Benito Villamarin.

Pri izzidu 1:1 je zimzeleni Joaquin Sanchez preigral Courtoisa, a nato 38-letni veteran ni uspel žoge poslati v prazno mrežo. Priložnosti je imel tudi Real – Mendy je že premagal Roblesa, a mu je veselje preprečila prečka.

Ekipa iz Seville je znova povedla v 82. minuti, ko je hudo napako zagrešil Karim Benzema. Guardado je prestregel slabo podajo francoskega napadalca in imenitno zaposlil Christiana Tella, ki je stekel sam proti vratom Courtoisa. Katalonec je ostal zbran in žogo rutinirano poslal mimo Belgijca v vratih madridskega Reala. To je bil 1. zadetek Tella v letošnji sezoni!

Pritisk Reala je bil v zadnjih minutah močan, a je obramba zeleno-belih zdržala. Betis se je veselil 8. zmage v letošnji sezoni.

Betis je danes skočil na 12. mesto na prvenstveni lestvici. Andaluzijci so dokazali, da njihov položaj ni realen.

Real Madrid ostaja na 2. mestu. Galaktiki za vodilno Barcelono zaostajajo za 2 točki.