Real le še 2 točki oddaljen od naslova

La liga 14. Jul 20208:35 > 8:53
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Real Madrid je vknjižil 3 točke tudi proti Granadi in odločno koraka proti naslovu državnih prvakov. Dva kroga pred koncem prvenstva vodi s 4 točkami naskoka pred branilko naslova Barcelono.

Denis Doyle/Getty Images

Francoski branilec Ferland Mendy je prvi zadel z izjemnim strelom iz težkega položaja pod ostrim kotom, preden je njegov rojak Karim Benzema vodstvo podvojil.

A Granada se je predvsem v drugem polčasu izkazala za težkega nasprotnika, predvsem ko je v 50. minuti Darwin Machis pospravil žogo za hrbet Thibauta Courtoisa in zmanjšal zaostanek na 1:2. Real je zdržal pritisk, kontroliral igro in po 36. krogih La lige ostaja prvi na lestvici s štirimi točkami prednosti pred večnim tekmecem Barcelono.

Do konca ostajata dva kroga, 37. se nadaljuje v četrtek, ko bo Real doma gostil Villareal, v nedeljo pa bo za zaključek sezone gostoval pri Leganesu, ki mu grozi izpad v Segundo.

Moramo biti zadovoljni in se spočiti za četrtek,” je po zmagi nad Granado povedal Zinedine Zidane, ko so Galaktiki vknjižili že deveto zaporedno zmago od junija. v La ligi.

Že v torek bomo spet trenirali, v četrtek pa nas že ćaka nova tekma. Zadnje minute so bile težke. Granada nas je prisilila v obrambo v drugem polčasu.”