Aluminij nadigral Koper

La liga 9. Maj 202122:13 0 komentarjev
Aluminij je na Bonifiki zmagal prvič. Foto: FC Koper

V zadnji tekmi 33. kroga Prve lige je na gostovanju v Kopru Aluminij zmagal s 3:0. Gostje iz Kidričevega so na Bonifiki zmagali prvič, odkar igrajo v najvišjem razredu slovenskega prvenstva.

Gostje iz Kidričevega so gostovanje na Obali odlično začeli in povedli v sedmi minuti, ko je Nik Marinšek podal žoga do Tilna Pečnika, ki je zadel za 1:0. V 13. minuti je z desne strani poizkušal še Gašper Pečnik, a je zadel zunanji del mreže.

Težave domačih so se nadaljevale v 24. minuti, ko je z enajstmetrovke zadel Aljaž Krefl, potem ko je prav nad njim prekršek storil Ivan Borna Jelić Balta. V 26. minuti je prvi pravi strel za domače sprožil Matej Palčič, a je gostujoči vratar Luka Janžekovič dobro posredoval. Dvakrat je imel v prvem delu za izbrance Rodolfa Vanolija priložnost še Claudio Spinelli, a je mreža Aluminija ostala nedotaknjena.

Koprčani so v drugem polčasu dobro začeli, v 54. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Timotej Dodlek, a zadel prečko. Nato je igra večino časa potekala na sredini igrišča, šele v 83. minuti so spet poizkusili modro-rumeni. Od daleč je streljal Maks Barišić, Janžeković se je izkazal. Aluminij je zmago potrdil v sodnikove dodatku drugega polčasa, ko je s približno 15 metrov lepo zadel Tonči Mujan.

Aluminij je z zmago storil pomemben korak k obstanku v Prvi ligi, saj je trdno na osmem mestu. Koper je še peto tekmo ostal brez zmage, ostaja peti, a ima pred današnjim tekmecem le še štiri točke prednosti. Aluminij v 34. krogu v soboto igra z Muro doma, Koper v nedeljo gostuje v Domžalah.