Argentinec se vrača na klop Seville

La liga 6. Okt 202218:04 0 komentarjev

Španski nogometni klub Sevilla je po novem neuspehu v ligi prvakov odpustil trenerja Julena Lopeteguija in na njegovo mesto imenoval Argentinca Jorgeja Sampaolija, ki je v klubu že deloval. Dvainšestdesetletni Argentinec je podpisal pogodbo do 30. junija leta 2024, danes pa je že opravil prvi trening, poroča AFP.

Sampaoli je vodenje Seville prvič prevzel julija 2016, ko je zamenjal Unaija Emeryja. V tisti sezoni je klub popeljal do četrtega mesta v španskem prvenstvu ter osmine finala lige prvakov, v kateri je morala ekipa priznati premoč Leicestru. V klubu je takrat deloval le eno sezono, saj je nato postal selektor argentinske reprezentance.

Nazadnje je vodil Marseille, ki ga je julija zapustil, od takrat pa je bil brez dela.

Lopeteguija je klub odpustil po porazu z 1:4 proti Borussii Dortmund, to je bil za Sevillo ob enem remiju drugi poraz, ekipi pa ne gre niti v španskem prvenstvu, od 21 možnih točk jih je osvojila le pet.