Barca končno suverena, Messi podrl rekord Peleja

La liga 23. Dec 20200:07 > 0:14 0 komentarjev
Lionel Messi
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Barcelone so se danes v Valladolidu prikazali v dobri luči. Varovanci Ronalda Koemana so slavili s 3:0.

Ronald Koeman je proti Real Valladolidu tekmo začel s tremi osrednjimi branilci. Obrambo blaugrane so sestavljali Lenglet, Araujo in Mingueza. Miralem Pjanić se je danes drugič znašel v prvi postavi Barce na prvenstveni tekmi. Napadalni trio so sestavljali Messi, Pedri in Braithwaite.

Barcelona je tekmo dobro odprla in bila podjetnejša od 1. minute. Prvo lepo priložnost so imeli Katalonci v 20. minuti, ko je Messi dobro sprožil z roba kazenskega prostora. Žoga je letela proti cilju, a je Masip s konicami prstov žogo preusmeril v prečko.

Le kakšno minuto kasneje so imeli gosti več sreče. Messi je z leve strani podal v kazenski prostor in našel Lengleta, Francoz pa je z glavo načel mrežo Valladolida.

Pred nekaj dnevi je Messi dejal, da se zaveda, da klub preživlja težke čase, a je kljub temu obljubil, da se bo boril na vsaki tekmi. Vse, ki ga niso vzeli resno, je Argentinec danes demantiral. V prvem polčasu se je nekajkrat požtrtvovalno vrnil v obrambo, enkrat pa je postregel celo z drsečim štartom. Vemo, da tovrstni vložki niso ravno njegova specialiteta.

Pri drugem golu Barce Messi sicer ni neposredno sodeloval, a gre največ zaslug za podvojitev prednosti prav njemu. 33-letni virtuoz je nase navlekel 5 igralcev in nato lepo zaposlil Desta, ki se je po desni strani vključil v napad. Američan je ostro podal proti oddaljenejši vratnici, kjer je bil postavljen Martin Braithwaite. Danec je žogo z neposredne bližine poslal v mrežo in postavil izid polčasa.

V drugem delu igre smo videli veliko domiselnih akcij. Veliko priložnosti so si ustvarili tudi gostitelji.

Vrhunec tekme smo nedvomno doživeli v 65. minuti, ko je Pedri lepo zaposlil Messija, slednji si je žogo imenitno sprejel, nato pa z levico sprožil proti oddaljenejši vratnici in zatresel “malo mrežico”. To je bil 644. gol Messija za Barco, s katerim je prehitel legendarnega Peleja po številu zadetkov v dresu enega kluba.

Barcelona je prehitela Sevillo in znova skočila na 5. mestu. Blaugrana za vodilnim Atleticom, ob tekmi več, zaostaja za debelih in verjetno neulovljivih 8 točk.