Barca sprostila frustracije na tekmi z Elchejem

La liga 24. Feb 202121:25 > 21:29 0 komentarjev
getty images

Nogometaši Barcelone so po dveh blamažah - najprej v ligi prvakov, nato še v domačem prvenstvu, ko so doma le remizirali s Cadizom - odigrali odlično tekmo in na svojem Camp Nouu s 3:0 premagali Elche.

V prvem polčasu ni nič kazalo na to, da bi lahko videli rapsodijo Koemanove čete. Blaugrana je v prvem delu igre samo dvakrat streljala proti tekmečevim vratom, v obeh primerih je sprožil Trincao. Tako malo strelov Barcelona v prvih 45 minutah v tej sezoni še ni zabeležila.

Moštvi sta na odmor odšli z najbolj nepriljubljenim nogometnim rezultatom.

Katalonci so pravi obraz pokazali takoj na začetku 2. polčasa. V 48. minuti je Lionel Messi z žogo v nogah pretekel praktično celo nasprotnikovo polovico, nato pa žogo odložil za Braithwaiteja, ki je – pozor! – Argentincu žogo elegantno vrnil s peto, Messi pa je nato brez večjih težav premagal Badio.

V 68. minuti je Frenkie de Jong uprizoril krasen prodor na levi strani. Nizozemec je pobegnil številnim nogometašem nasprotne ekipe, v kazenskem prostoru pa je žogo zavrnil za Messija, ki se je v nadaljevanju podpisal pod novo mojstrovino. Kot zna le on, se je sprehodil skozi nasprotnikovo obrambo in se nakoncu poigral še z Badio. Žogo je tik pred njim spodkopal in ga posušil.

Argentinec je dosegel 18. gol v tej sezoni La lige, s čimer je skočil na 1. mesto na listi strelcev, poleg tega pa je to bil že njegov 13. zadetek v tem koledarskem letu. Več zadetkov v letu 2021 ni dosegel noben drug nogometaš.

5 minut kasneje je Messi s svojo značilno podajo znova presekal tekmečevo zadnjo linijo. Z globinsko žogo je našel Braithwaiteja, ke je z leve strani žogo podal v kazenski prostor, kjer je dobro postavljeni Alba zadel za končnih 3:0.

Barca je na deseti zaporedni tekmi proti Elcheju ohranila nedotaknjeno mrežo!

Katalonci so ostali neporaženi na 14. zaporedni tekmi v La ligi.