Biti morajo suvereni, pri boginji Fortuni so pokurili bonuse

La liga 17. Maj 202120:00 > 22:12 0 komentarjev
getty
getty

Včeraj si je Atletico Madrid, kot že nič kolikokrat v tej sezoni, v izdihljajih tekme rešil kožo in tako pred zadnjim krogom španske La lige ohranil najboljši položaj v boju za naslov.

Atletico Madrid je le zmago oddaljen od 11. prvenstvene zvezdice, a naloga colchonerosov na tekmi zadnjega kroga vsekakor ne bo lahka. Simeonejeva četa bo gostovala na stadionu Jose Zorilla pri Real Valladolidu, ki mora nujno zmagati, če želi obstati v ligi. Poleg tega je smiselno poudariti, kdo je mož, ki je na čelu ekipe iz Valladolida. To je Ronaldo. Brazilski, “debeli” ali pa kar “pravi” Ronaldo.

Mislim, da so to pridevniki, s katerimi najbolj pogosto označimo tega legendarnega nogometaša, ki je seveda bivši galaktik. Ronaldo Nazario je za madridski Real odigral 177 tekem in dosegel 103 gole, s klubom iz Barnabeua in z Zinedinom Zidanom pa je ostal v odličnih odnosih in to bi lahko prav gotovo vplivalo na sobotno predstavo Real Valladolida, ki bo predstavljal zadnjo oviro Atletica na poti do državnega naslova.

Na drugi strani Atletico nikakor ni zanesljiv, toda Madridčanom se je v tej sezoni že velikokrat nasmehnila boginja Fortuna. Varovanci Simeoneja so na zadnji tekmi že gledali katastrofi v obraz, toda nato sta za popoln preobrat in za delirij na Wandi Metropolitanu poskrbela Renan Lodi in Luis Suarez. Slednji je proti Osasuni dosegel že šesti zadetek po izteku 85. minute v tej sezoni, od tega je kar tri zadetke dosegel po preteku rednega dela tekme. Urugvajec je v tej sezoni dosegel kar 20 golov v španski La ligi, njegovi zadetki pa so Atleticu neposredno prinesli kar 19 točk.

Večina nogometnih navdušencev, še posebej njeni navijači, so se zgražali, ko je Barcelona po koncu sezone na tako grd način odslovila enega izmed svojih najboljših napadalcev vseh časov. Katalonci do Suareza niso pokazali nobene empatije, a slednji je reagiral na najboljši možen način. Na naslednji tekmi bo imel možnost, da se petič okiti z naslovom španskega prvaka, že zdavnaj pa je seveda poskrbel, da so tisti, ki so predvidevali, da se bo na Camp Nouu med zvezde izstrelil Martin Braithwaite, tarče posmeha.

Slovenec prejel najmanj golov v ligi

Suarez pa ni edini, ki je v zadnjih minutah “prinašal” točke Atleticu. Eno izmed ključnih vlog je odigral naš reprezentant Jan Oblak, ki je v drugem delu sezone demantiral kritike, ki so poudarjali, da ni dober pri branjenju enajstemtrovk. 21. marca je na tekmi 28. kroga v 86. minuti ubranil strel Joseluja z bele točke in tako poskrbel, da baskovski palček ni prišel do izenačenja. Slaba dva tedna kasneje je na derbiju 29. kroga preprečil zadetek Lucasa Ocamposa iz enajstmetrovke, a je Sevilla na Pizjuanu vseeno slavila z 1:0.

Jan Oblak
REUTERS/Pablo Morano

Škofjeloška hobotnica je Simeoneju kožo znova rešila 1. maja na tekmi 34. kroga. Fidel je imel v 91. minuti priložnost, da Elcheju priskrbi pomembno točko v boju za obstanek, toda Oblak je ob tekmečevem strelu z bele pike znova zaklenil vrata. Slovenec se lahko pohvali tudi s tem, da je kar 18-krat v tej sezoni ohranil čisto mrežo , prejel pa je le 24 golov – najmanj med vsemi vratarji.

Atletico je imel ogromno sreče

Dejstvo je torej, da je imel Atletico v tej sezoni ogromno sreče. V taboru belega baleta se nadejajo, da bodo višje sile njihovemu mestnemu rivalu končno obrnile hrbet. Poleg tega seveda upajo na pomoč legendarnega Ronalda, ki bo svojim “uslužbencem” prav gotovo znal vliti nekaj dodatnega zagona, toda kljub temu ostaja vprašanje, če bo to dovolj.

Po takšni epski zmagi se namreč zdi, da je samozavest Atletov na vrhuncu. Na zadnji tekmi so colchonerosi imeli ogromno težav, čeprav so igrali dobro in si skozi celotno tekmo ustvarjali priložnosti. Po tem, ko so se znašli v godlji, so pokazali zagrizenost, borbenost, kolektivnost, vztrajnost in karakter ter tako tekmo obrnili sebi v prid. In ko v moštvu vlada tako dobra kemija, ga je seveda zelo težko ustaviti. Videli bomo, če bo to občutil v tem trenutku najboljši prijatelj belega baleta – Real Valladolid.