Bledemu baletu “boleča zaušnica,” Xavi sanjari o čudežu

La liga 21. Mar 202211:52 > 11:57 0 komentarjev

Real Madrid je v 29. krogu španske la lige prejel močno zaušnico s strani prebujenih Kataloncev. Se bodo galaktiki res sprehodili do 35. zvezdice, ali bodo nogometaši Barcelone uprizorili zaključni sprint in poskrbeli "za čudež," kot so zapisali novinarji Marce? Španski mediji so do vodilne ekipe španskega prvenstva neizprosni.

Barcelona je v španski prestolnici svojo premoč kronala v 29. minuti, ko je v vodstvo Katalonce popeljal Pierre-Emerick Aubameyang. Gostje so prevladovali do zadnje minute, mrežo so napolnili še Araujo, Fran Torres in za piko na i s svojim drugim zadetkom Aubameyang, ki je v 53. minuti poskrbel za poker golov na Santiago Bernabeuu (0:4).

“Zaušnica, ki boli,” se je danes zjutraj izpisalo na naslovnici madridske Marce, dodali so še: “Barcelona je na Bernabeuu igrala proti neprepoznavnemu Realu.” Podobno so zapisali tudi ostali največji španski športni mediji. “Navdušeni, da so jih znova premagali,” piše Sport, medtem ko je As večer za galaktike razglasil za “črno noč.”

Barca je imela več vseh strelov na gol (18:14), v okvir gola (10:4), več ustvarjenih velikih priložnosti (7:0), višjo posest žoge (59:41), več podaj in višjo uspešnost. Spremljali smo enostransko predstavo, a ne v korist moštva, čigar prednost na lestvici je pred dvobojem znašala kar 15 točk.

As še dodaja, da nekdanji fantastični vezist Blaugrane Xavi Hernandez, ki v vlogi trenerja postaja rešitelj Kataloncev, sanjari celo o naslovu, čeprav razlika še naprej znaša velikih 12 točk. Barca ima sicer še tekmo v dobrem, a do konca sezone je le še devet krogov. “Čudež, ki se ne zdi več tako nemogoč,” pritrjuje tudi Marca.

Aubameyang nezaustavljiv

Gabonec po odhodu iz Londona znova kaže voljo do brcanja žoge in bil tokrat za Madridčane nerešljiva uganka. Z dvema goloma in podajo je bil najboljši posameznik tretjega letošnjega el clasica.

“Pozdrav od pokončanega igralca,” je po tekmi z objavo na družbenih omrežjih provokativno zapisal Aubameyang. Sinoči je postal prvi nogometaš v 21. stoletju, ki je ob prvem nastopu na el clasicu neposredno sodeloval pri treh golih.