Poigravanje Barcelone za veliko blamažo Reala na el clasicu

La liga 20. Mar 202222:49 > 22:54 0 komentarjev

Jan Oblak je po sijajni predstavi proti Manchester Unitedu na Old Traffordu z Atletico Madridom v ligi prvakov danes spet zaklenil vrata Atletica, zbral tri obrambe in Madridčanom pomagal do nove zmage. Z 1:0 so v gosteh premagali Rayo Vallecano. Vrhunec 29. kroga je bil seveda el clasico, ki ga je z visoko zmago dobila Barcelona. Nogometaši Real Madrida so bili neprepoznavni, Katalonci pa so se zavihteli na tretje mesto v španski La Ligi, za vodilnim kraljevim klubom zaostajajo sedaj za 12 točk, imajo pa odigrano tudi tekmo manj.

Real Madrid je prikazal eno slabših predstav v letošnji sezoni. Že v samem začetku so prevladovali nogometaši Barcelone, ki so svojo premoč kronali v 29. minuti, ko je v vodstvo Katalonce popeljal Aubameyang. Od takrat je šlo za Madridčane vse le še navzdol. Ob gledanju tekme bi lahko dejali, da imajo varovanci Xavija 15 točk prednosti na lestvici pred večnimi rivali, pa čeprav je slika v resnici popolnoma nasprotna.

Sledila je popolna prevlada Barcelone, ki je na odmor odšla s prednostjo dveh zadetkov. Tudi v drugem polčasu nogometaši iz španske prestolnice niso pokazali drugega obraza. Še več, Barça je svojo prednost zgolj še povišala, v 53. minuti se je mreža Reala zatresla že štirikrat. Ker je bilo srečanje že odločeno, je sledilo le še nekaj mučnih minut za Carla Ancelottija in njegove varovance.