Galaktiki povozili Atletico Madrid

La liga 13. Dec 20204:07 0 komentarjev
Real Madrid
REUTERS/Javier Barbancho

Nogometaši Real Madrida so dobili derbi 13. kroga španske La lige. Beli balet je El Derbi na svojem Di Stefanu dobil z 2:0.

Real Madrid se je danes prikazal v zelo dobri luči. Galaktiki so dominirali od 1. minute. Že pri izidu 0:0 je s precejšnje razdalje vrata Atletica ogrozil Benzema, ko je odlično sprožil. Oblak je strel Francoza ubranil, nakar se je žoga odbila še v vratnico.

Že v 15. minuti so gostitelji prišli do vodstva. Toni Kroos je ostro podal s kota, pred vrati colchonerosov pa je bil najvišji Casemiro, ki je premagal Oblaka.

Atletico je imel na začetku 2. polčasa lepo priložnost za izenačenje. Thomas Lemar je z neposredne bližine zgrešil vrata Courtoisa.

Galaktiki so to kaznovali že čez nekaj minut. V 63. minuti je proti vratom gostujoče ekipe odlično streljal Carvajal in zadel vratnico, a žoga se je nato od nje odbila do nesrečnega Oblaka, ki je, v želji, da bi s parado preprečil zadetek, poskrbel za avtogol, saj se je žoga od njegovega hrbta odbila v mrežo.

Real Madrid je bil skozi celoten obračun boljši tekmec in varovanci Zidana so se zasluženo veselili zelo pomembne zmage.

Še pred enim tednom se je zdelo, da se Zinedinu Zidanu močno trese stolček, sedaj pa je jasno, da Francoz po treh zmagah sedi trdno v sedlu. Galaktiki so v razmaku sedmih dni premagali Sevillo, Borussio Monchengladbach in Atletico Madrid.

Atletico sicer ostaja na vrhu španske lige, a Real se mu je na 3. mestu približal na vsega 3 točke zaostanka.

Jutri bo imel Real Sociedad priložnost, da se povzpne na vrh La lige. Baski bodo gostili Eibar.