Katalonci po letu 2019 znova med elito

La liga 20. Jun 20228:19 0 komentarjev
Girona, nogomet
Foto. Guliverimage

Nogometaši Girone so zadnji člani elitnega razreda španskega prvenstva primera division, potem ko so v finalu dodatnih kvalifikacij na dve tekmi premagali Tenerife s skupnim izidom 3:1.

Potem ko se je prva tekma končala brez zadetkov, je Girona na gostovanju zmagala s 3:1 in se po letu 2019 vrača med elito.

Gosti so povedli v 42. minuti z golom Christina Stuania z bele točke. Izenačil je Carlos Ruiz v 59. minuti, vendar je že dve minuti za tem goste spet v vodstvo popeljal Jose Leon, ki je zadel lastno mrežo. Za končnih 3:1 je v 80. minuti poskrbel Arnau Martinez.

Katalonski klub je segundo končala kot šesta na lestvici in s tem prišla do zadnjega mesta, ki je še vodilo v kvalifikacije. V polfinalu je preskočila Eibar, v finalu pa še Tenerife.

Iz druge lige sta si neposredno uvrstitev v prvo priborila Almeria in Real Valladolid, iz elitnega razreda pa so izpadli Granada, Levante in Alaves.