Oblak padel na San Mamesu, Barcelona v nizkem štartu

La liga 25. Apr 202123:22 > 23:25
Guliverimages

Atletico Madrid Jana Oblaka je v 33. krogu španskega prvenstva z 1:2 izgubil v gosteh pri Athletic Bilbau in Barceloni dopustil, da z morebitno zmago na zaostali tekmi sredi tedna proti Granadi skoči na vrh lestvice.

Athletic Bilbao : Atletico Madrid 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 Berenguer 8., 1:1 Savić 77., 2:1 Martinez 86.

Sevilla : Granada 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 Rakitić 16., 2:0 Ocampos 53., 2:1 Soldado 90.

Atletico 73, Real in Barcelona, ki ima tekmo manj, 71, in Sevilla 70 točk. To je stanje pri vrhu lestvice španskega nogometnega prvenstva nepolnih pet krogov pred koncem. Po današnjem porazu Atletica in novi zmagi Seville se v španski La ligi obeta tako pestra končnica prvenstva, kot je že dolgo nismo videli.

Atletico je drugi poraz na zadnjih petih tekmah doživel na stadionu San Mames v Bilbau, kjer je Athletic do vodstva prišel že po osmih minutah igre, ko je Jana Oblaka s strelom z glavo premagal Alejandro Berenguer.

Potem je pobudo prevzel Atletico, imel tudi nekaj priložnosti, a gola ni zadel. Tako je bilo vse do 77. minute, ko je črnogorski branilec Stefan Savić s svojim prvim golom po štirih letih čakanja izenačil na 1:1.

Zdelo se je, da se bo tekma v Bilbau končala z remijem, potem pa je bil Oblak še drugič na tekmi premagan po kotu v 86. minuti, ko je bil natančen izkušeni španski branilec Inigo Martinez. Athleticj je tako osvojil poln izkupiček, medtem ko je Atleticu po dveh zmagah v nizu spet spodrsnilo.

Oblak še vedno čaka na svoj prvi naslov španskega prvaka, odkar je leta 2014 prišel v Madrid. Atleticu, ki je bil španski prvak desetkrat, je to nazadnje uspelo prav leta 2014, malo preden je prvi zvezdnik slovenskega nogometa prišel v Španijo.

Vmešala se je tudi Sevilla

V boj za naslov prvaka se je danes vmešala tudi Sevilla, ki je v odlični formi. Z 2:1 je tokrat premagala Grenado in prišla še do pete prvenstvene zmage v nizu, s tem pa se vmešala v boj za naslov.

Sevilla je bila španski prvak samo enkrat, in sicer daljnega leta 1946.

Prav z Granado se bo Barcelona pomerila v četrtek. Katalonci imajo priložnost, da z zmago pet tekem pred koncem prvenstva skočijo na vrh lestvice.