Padla je Barcelona, Real skočil na vrh La lige

La liga 10. Apr 202122:58 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Real Madrida so na svojem Di Stefanu z 2:1 premagali Barcelono in se tako povzpeli na vrh prvenstvene lestvice.

Nemalo privržencev blaugrane je dvignilo obrv, ko so videli enajsterico, ki jo je na igrišče poslal Ronald Koeman. Mnogi so menili, da se bo, zaradi odsotnosti Varana in Ramosa, v začetni postavi znašel Griezmann, ki bi vsekakor z dobrim pritiskom na tekmečevo obrambno vrsto oteževal nasprotnikovo organizacijo napada, saj Militao in Nacho nista najboljši izbiri za iznos žoge na tekmečevo polovico.

V 13. minuti srečanja je Valverde krasno ustvaril višek in žogo z desne strani popeljal proti sredini. Urugvajec je pri tem nase navlekel številne igralce Barcelone, nato pa na desni strani poiskal Vasqueza, ki je z ostro žogo v kazenski prostor zaposlil Benzemaja, slednji pa je s peto atraktivno in elegantno premagal Ter Stegna. Francoz je dosegel gol na sedmi zaporedni tekmi v vseh tekmovanjih. To je bil njegov 10. zadetek proti Barceloni.

Galaktiki so prednost podvojili v 28. minuti, ko je s prostega strela udaril Kroos. Žoga se je po strelu Nemca od Arauja odbila v Ter Stegnovo mrežo. Tudi Alba, ki je bil na golovi črti, zadetka ni uspel preprečiti.

Real bi lahko le nekaj minut kasneje še povišal prednost, saj je Valverde iz zelo ugodnega položaja zadel vratnico. Okvir vrat se je stresel tudi na drugi strani, ko je Lionel Messi kar s kota neposredno streljal proti golu.

Real Madrid je šel na odmor z otipljivo prednostjo.

Barca je v 2. polčasu iskala pot do vrat Courtoisa. Priključek je ujela v 60. minuti, ko je svoj prvi gol na El Clasicih dosegel Mingueza.

Po zadetku Kataloncev se je tekma v deževnem in vetrovnem Madridu povsem razživela. Katalonci so iskali pot do izenačenja, beli balet pa je pretil iz protinapadov.

Približno 10 minut pred koncem tekme so nogometaši Barcelone glasno protestirali, ko Gil Manzano, po padcu Braithweiteja v Realovem kazenskem prostoru, ni pokazal na belo točko. Mendy je Danca nekoliko odrinil, slednji pa je hitro padel.

V zadnji minuti rednega dela si je Casemiro za prekršek nad Minguezo prislužil rdeč karton, tako, da so Katalonci v izdihljajih tekme lovili izenačenje z igralcem več. Delirij v taboru blaugrane bi skorajda povzročil 18-letni Ilaix, ki je v 94. minuti stresel prečko, nato je po odbitku poskušal tudi Ter Stegen, ki se je ob zadnji akciji na tekmi preselil pred nasprotnikova vrata, toda obramba belega baleta je zdržala.

Zidanova četa je dobila tudi drugi El Clasico v tej sezoni in se tako povzpela na vrh lestvice.