Pravi trenutek za prvenec: Trincao z evrogolom potopil Betis

La liga 7. Feb 202123:20 > 23:33 0 komentarjev
REUTERS/Jon Nazca

Barcelona je dobila tekmo 22. kroga španske La lige. Katalonci so na Benito Villamarinu s 3:2 premagali Betis.

Pokovke, ki so si jih navijači Barcelone pripravili za današnjo poslastico na Benito Vallamarinu, so verjetno izgubile okus, ko je pred začetkom tekme postalo jasno, da je Ronald Koeman na klopi pustil Lionela Messija. Nizozemski strateg je s to potezo dal vedeti, da primarni cilj blaugrane ni več prvenstvo, pač pa ostali dve tekmovanji. Napadalni trio Barcelone so tako sestavljali Dembele, Griezmann in Braithwaite.

Nobeno presenečenje ni bilo, da je v igri Barce, ob odsotnosti Messija manjkala ideja oz. zadnja podaja, ki je v nogometu pogosto največja umetnost. Klub temu so Katalonci sredi prvega polčasa prišli do velike priložnosti. Jordi Alba je z leve strani poslal krasen predložek na glavo Lengleta, a Francoz z neporedne bližine in iz idealnega položaja žoge ni uspel usmeriti proti cilju.

Beticosi so Barco kaznovali v 39. minuti. Nabil Fekir je žogo povedel čez Barcino polovico in tako ustvaril višek, nato pa z globinsko podajo našel Emersona, ki se je po desni strani odlično vključil v napadalno akcijo. Brazilec je nato odlično podal pred vrata in tam našel slabo pokritega Borjo Iglesiasa, ki je premagal Ter Stegna.

Barca je v 2. polčas krenila odločno in takoj nanizala nekaj priložnosti, a obramba Betisa je nekaj časa zdržala. V 57. minuti pa je Koeman v igro poslal Messija in najboljši nogometaš na svetu je takoj prevesil jeziček na tehtnici.

Argentinec je le 2 minuti po vstopu v igro žogo z desne strani povedel proti sredini in nato z levico sprožil v vratarjev kot ter Roblesa premagal s pomočjo leve vratnice. Blaugrana je do popolnega preobrata prišla slabih 10 minut kasneje. Osrednjo vlogo pri zadetku je znova odigral Messi, ki je z globinsko podajo proti Albi, kot že ničkolikokrat, presekal obrambo tekmeca, Alba pa je nato pred vrati našel povsem samega Griezmanna. Francoz se je sicer pri zaključku osmešil, saj je, namesto, da bi žogo pospravil v prazno mrežo, z levico nastreljal svojo stojno nogo, od katere pa se je žogo odbila v Victorja Ruiza, ki je nato usnje preusmeril v lastno mrežo.

Drame tu še ni bilo konec. Pravzaprav se je šele začela. Fekir je ob počasnem Busquetsu uprizoril dober pobeg po levi strani, izkušeni vezist Barce pa ga je, z zadnjimi napori moči in z drsečim štartom, vendarle uspel zrušiti na tla še pred kazenskim prostorom. Fekir je nato izvedel prosti strel z leve strani in v kazenskem prostoru našel Ruiza, ki je z glavo meril v polno in se tako z izenačujočim zadetkom odkupil za avtogol. Obramba Barce je ob prekinitvi znova zaspala.

V 87. minuti pa je na sceno stopil fant, ki je do te tekme ostal veliko dolžan. Trincao je z levico sprožil z roba kazenskega prostora in s pomočjo prečke zadel mrežo Joela Roblesa. Verjetno je to bil najlepši gol Portugalca v karieri. Ta mojstrovina je vsekakor bila njegova Mona Lisa.

Barca je na Benito Villamarinu slavila s 3:2 in tako prišla do pete zaporedne zmage v La ligi ter tako znova zasedla 2. mesto.