Presenečenje v La ligi: Barca premagala Sociedad

La liga 16. Dec 202023:06 > 17. Dec 2020 16:37 0 komentarjev
REUTERS/Albert Gea

Nogometaši Barcelone so dobili derbi 19. kroga španske La lige. Na Camp Nouu so z 2:1 premagali Real Sociedad.

Napadalni kvartet, ki ga je Koeman od prve minute poslal na teren so sestavljali Pedri, Braithwaite, Griezmann in Messi.

Barcelona je v tekmo dobro krenila in bila podjetnejša že od 1. minute, a Baski so bili tisti, ki so prvi zatresli mrežo nasprotnika. V 27. minuti je Portu odigral lepo dvojno podajo z Le Normandom in se nato znašel sam pred vrati Ter Stegna, a je kljub temu nesebično podal proti Willianu Joseju, ki je bil povsem sam na oddaljenejši vratnici. Brazilec je načel mrežo Barcelone.

Barca je izenačila v 31. minuti. Zmedo v kazenskem prostoru Sociedada je izkoristil Jordi Alba, ki je vse presenetil, ko je desnico odlično zaključil in žogo poslal v tako imenovano “malo mrežico”.

Pred koncem 1. polčasa je Jordi Alba vknjižil še asisteno. Katalonec je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor nasprotnika in našel Frenkieja de Jonga, ki je premagal Remira. Zadetek sprva ni bil priznan, a je po ogledu VARa postalo jasno, da Nizozemec v trenutku podaje ni bil v prepovedanem položaju.

Takoj na začetku 2. polčasa je imela Barca dve nori priložnosti. Alba bi po vseh kriterijih moral vknjižiti novo asistenco, saj je Griezmannu pripravil najlepšo možno priložnost. Francoz pa je, ob tem nikakor ne pretiravamo, s pol metra zgrešil povsem prazna vrata in se popolnoma osmešil. Le minuto pozneje je Griezmann stekel z leve strani še sam proti vratom Remira, a znova ni zatresel mreže.

Brcelona je igrala dobro do trenutka, ko je Koeman začel opravljati zamenjave, nato pa se je njena igra podrla kot hišica iz kart.

Real Sociedad je v “finišu” tekme lovil zadetek za zmago. Najlepšo priložnost je imel Isak, ki je prišel do odbitka Ter Stegna, a nato nemškega vratarja z neposredne bližine ni uspel premagati.

Tekma se je končala z minimalno zmago Barcelone, ki je tako vknjižila 6. zmago v letošnji sezoni in napredovala na 5. mesto.

Vodilna ekipa La lige je tako postal Atletico, saj je Real Sociedad padel na 2. mesto.