Real Madrid brez težav premagal Getafe

La liga 9. Feb 202123:02 > 23:05 0 komentarjev
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images
Karim Benzema je za galske peteline do zdaj zbral 81 nastopov in dosegel 27 zadetkov. Nazadnje je francoski dres nosil leta 2015. Foto: uan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so na svojem Di Stefanu z 2:0 ugnali Getafe in se tako vodilnemu Atleticu začasno približali na vsega 5 točk zaostanka.

Ob odsotnosti številnih prvokategornikov je Zinedine Zidane v prvo postavo uvrstil 20-letnega Marvina Parka. Slednji je bil v prvem polčasu med najbolj dejavnimi nogometaši.

Mreži sta sicer v prvem polčasu mirovali, v drugem delu igre pa so galaktiki hitro potrdili premoč z dvema zadetkoma. V 60. minuti je po odlični podaji Viniciusa z desne strani z glavo zadel Karim Benzema. Francoz je dosegel 11. gol v letošnji sezoni La lige. Le nekaj minut kasneje sta za otipljivo prednost belega baleta poskrbela nogometaša, ki sicer konkurirata za mesto na levi strani obrambe, danes pa sta obračun skupaj začela. Marcelo je pred vrati Sorie našel Mendyja in slednji je podajo Brazilca pretvoril v zadetek za 2:0.

Getafe se je hitro sprijaznil s porazom, tako, da galaktiki niso imeli težkega dela pri držanju prednosti.

Beli balet se je z zmago znova povzpel na 2. mesto in se vodilnemu Atleticu približan na 5 točk, a colchonerosi imajo kar 2 tekmi manj od mestnega rivala.