Real Madrid slavil v Valladolidu

La liga 20. Feb 202123:43 > 23:44 0 komentarjev
Casemiro
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so dobili tekmo 24. kroga španske La lige. Galaktiki so z 1:0 premagali Real Valladolid in se tako približali mestnemu rivalu na vrhu lestvice.

Varovanci Zinedina Zidana so danes z 1:0 premagali Real Valladolid in tako prišli do 4. zaporedne prvenstvene zmage, vodilnemu Atleticu pa so se približali na zgolj 3 točke zaostanka.

Mreži sta v prvem polčasu mirovali, nogometaši Real Madrida pa v prvem delu igre že drugič v tej sezoni niso niti enkrat sprožili proti tekmečevim vratom.

Edini gol na tekmi je padel v 65. minuti srečanja. Toni Kroos je z desne strani odlično izvedel prosti strel in pred vrati Jordija Masipa, sicer bivšega vratarja Barcelone, našel Casemira, ki je žogo z glavo pospravil v mrežo. Gostitelji so bili danes sicer na izrazito visokem nivoju, Real Valladolid je prišel do lepega števila priložnosti, a v vratih belega baleta je blestel Courtois, ki je bil izbran tudi za “kralja” tekme.

Zidanova četa se je s 16. zmago v tej sezoni vrnila v boj za naslov, sedaj pa bo lahko mirno pričakala prvo tekmo osmine finala lige prvakov. Galaktiki že čez 4 dni gostujejo v Bergamu.