Real z zmago še upa na naslov

La liga 13. Maj 202123:52 > 23:57 0 komentarjev
Modrić je dosegel prvi gol za Real. Foto: REUTERS/Jon Nazca

Real Madrid je z zmago nad Granado še v boju za naslov španskega prvaka. Na današnji tekmi so bili boljši s 4:1, za Atleticom pa sedaj zaostajajo le za dve točki. Do konca sta še dva kroga španske La Lige.

Real je prišel do zgodnjega vodstva. V 17. minuti je s svojo slabšo levo nogo lepo zadel Luka Modrić – med nogama je premagal vratarja Granade Ruia Silvo. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je vodstvo podvojil Rodrygo Goes, Real je tako lahko sproščeno vstopil v drugi polčas.

Drugi polčas je ponudil še več zadetkov v mrežah obeh ekip. Jorge Molina je v 71. minuti vliv vsaj malo strahu v kosti belega baleta, ki pa se je vrhunsko odzval. Alvaro Odriozola je v 75. minuti ponovno povišal vodstvo na dva zadetka, le minuto kasneje pa je Karim Benzema potrdil tri točke za varovance Zinedina Zidana.

Real se je na lestvici sedaj vrinil med Atletico in Barcelono. Atleti še vedno vodijo, dva kroga pred koncem imajo dve točki prednosti pred Realom in štiri pred Barcelono. Vse je torej v njihovih rokah in nogah. Sevilla na četrtem mestu ima šest točk zaostanka, naslova pa ne more več osvojiti (Atletico je bil namreč boljši na medsebojnih tekmah).

Atletico do konca sezone čakata še tekmi z Osasuno in Valladolidom, Real bo igral še z Athleticom iz Bilbaa in Villarrealom, Barcelona pa s Celto in Eibarjem.