Pravljica Girone se nadaljuje, Gündogan rešil Barcelono

La liga 4. Jan 202423:35 > 23:35 1 komentar
Las Palmas Barcelona

Nogometaši madridskega Reala so v današnji tekmi 19. kroga španske lige premagali Mallorco z 1:0 in so po obračunu Girone in Atletica zdaj znova točkovno poravnani s katalonsko zasedbo na vrhu lestvice. Girona je namreč v izdihljajih tekme premagala Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka s 4:3. Barcelona se je na Kanarskih otokih rešila iz nezavidljive situacije in za vodilnima ekipama še naprej zaostaja sedem točk.

Real se je za zmago proti 14. ekipi la lige pošteno namučil. Kljub izraziti terenski premoči so domači navijači zaman čakali na zadetek vse do zadnjega dela tekme. Takrat je madridsko ekipo rešil Antonio Rüdiger, ki je v polno zadel v 78. minuti, pred tem je Joselu zadel okvir vrat Mallorce. Ta je v zadnjih 15 minutah sicer zaigrala pogumneje, a ni mogla priti do preobrata.

V Kataloniji je večerni derbi bolje odprla domača zasedba Girone. Povedla je po dobri minuti po zadetku Valeryja. Rdeče-beli so izenačili v 14. minuti, ko je prvič na tekmi zadel Alvaro Morata. Girona je nato dosegla še dva gola, v 26. minuti je bil natančen Savio, v 39. pa še Daley Blind. Morata je še pred polčasom znižal na 2:3 (44. minuta), le dve minuti kasneje pa so mu gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Je pa odlični španski napadalec v drugem delu le dosegel svoj 12. zadetek v sezoni, ko je bil natančen v 54. minuti. Ko je že vse kazalo na delitev točk, pa so domačini v 91. minuti prišli do zmage, potem ko je moral Oblak po zadetku Ivana Martina še četrtič po žogo v mrežo.

Na lestvici imata tako Real in Girona po 48 točk, sedem manj pa jih ima aktualna prvakinja Barcelona, ki je pri Las Palmasu do treh točk prišla težje od pričakovanj. V prvem polčasu ni navdušila, ‘pravilo bivšega’ pa je v praksi potrdil Munir El Haddadi in domače popeljal v vodstvo. Ferran Torres je 11 minut po odmoru izenačil, za vse tri točke blaugrane pa je šele v 93. minuti po strelu z bele točke poskrbel Ilkay Gündogan.