Ter Stegen in Puig popeljala Barco v finale superpokala

La liga 14. Jan 20210:02 0 komentarjev
REUTERS/Albert Gea

Barcelona in Real Sociedad sta v Cordobi odigrala prvo polfinalno tekmo španskega superpokala. Barca je bila po streljanju enajstmetrovk, po zaslugi fenomenalnega Ter Stegna, spretnejša od Baskov.

Katalonci so vstopnico v veliki finale lovili brez Lionela Messija, ki je staknil lažjo poškodbo.

Ob odsotnosti prvega zvezdnika ekipe so napadalni kvartet pri blaugrani sestavljali Pedri, Dembele, Braithwaite in Griezmann.

Napadalni trio pri Real Sociedadu pa so sestavljali Oyarzabal, Portu in Isak.

Barcelona je povedla ob koncu prvega polčasa, ko je podajo Griezmanna realiziral Nizozemec Frenkie de Jong in tako postavil izid polčasa.

Ekipa iz San Sebastiana je izenačila na začetku 2. polčasa. Kazenski strel je uspešno izvedel prvi zvezdnik ekipe Mikel Oyarzabal.

Redni del tekme se je končal z rezultatom 1:1, tako, da se je tekma zavlekla v podaljšek. V 30-minutnem dodatku je bil najbližje golu Adnan Januzaj. Belgijec, ki je v igro vstopil v 103. minuti, je v 119. minuti s prostega strela zadel vratnico.

Sledil je zaključek za sladokusce – izvajanje enajstmetrovk. Čeprav tovrstne zaključke radi označimo kot loterijo, jih ni bilo veliko, ki Barci že pred prvim strelom ne bi pripisali vloge favorita. Razlog se seveda skriva v Ter Stegnu, ki je specialist za branjenje enajstmetrovk.

Nemški vratar v prvih treh serijah ni prejel zadetka. Najprej je ubranil strela Bautiste in Oyarzabala, Wilian Jose pa je nato meril mimo vrat.

Pri Barci je bil v prvi seriji nenatančen De Jong, kateremu je veselje preprečila vratnica. V naslednjih dveh serijah pa sta mirno glavo ohranila Dembele in Pjanić.

Barca je po treh serijah vodila s 3:1, a drame še ni bilo konec. V 4. seriji je po strelu Merina prvič klonil Ter Stegen. Sledil je strel Griezmanna, a slednji se je povsem osmešil. Francoz je žogo zadel tako slabo, da bi ta skorajda zletela čez tribuno stadiona Nuevo Arcangel.

V zadnji seriji je Januzaj uspešno premagal Ter Stegna, tako, da je velika odgovornost padla na Riquija Puiga, a slednji je ostal hladen kot špricer. 21-letni vezist je počakal, da se je Remiro vrgel v desno stran, žogo pa je plasiral v njegovo levo in Barco popeljal v veliki finale.

Drugega finalista bomo dobili jutri, ko se bosta v Malagi udarila Real Madrid in Athletic Bilbao. El Clasico je torej na vidiku! 😀