Lewandowski ni preprečil poraza Barce, Redsi do zmage

Liga prvakov 13. Sep 202220:50 > 23:04 0 komentarjev

Drugi krog Lige prvakov se brez premora nadaljuje. Liverpool je v samem zaključku prišel do zmage proti Ajaxu (2:1), Barceloni v Münchnu ni pomagal niti Lewandowski. Nemški prvaki so slavili z 2:0. Do zmage v zaključku je prišel tudi Bayer iz Leverkusna, ki je v treh minutah dosegel dva zadetka proti Atleticu iz Madrida, Jan Oblak je tokrat manjkal zaradi poškodbe.

Liverpool je sprva hitro povedel v 17. minuti prek Salaha, toda gostje iz Nizozemske so se v igro vrnili deset minut kasneje, ko je izid izenačil Kudus. Dolgo časa je kazalo, da si bodo Redsi privoščili nov spodrsljaj, toda v 89. minuti je nenadejani junak Matip po podaji iz kota zatresel mrežo Ajaxa in Liverpool se je tako v samem zaključku veselil zmage in novih treh točk.

Sporting presenetil Tottenham, Inter zanesljiv

Dvoboj v Lizboni je bil odločen v zadnjih trenutkih, odločila sta ga rezervista. Najprej je ob izteku rednega dela po kotu Portugalce v vodstvo popeljal Paulinho, nato pa je v sodnikovem dodatku po samostojnem prodoru izid povišal Arthur.