Celjani z zmago odprli zabavo v središču knežjega mesta

Rokomet 21. Maj 202320:30 > 20:38 0 komentarjev

Rokometaši Celja Pivovarne Laško in znova prvaki lige NLB so v predzadnjem krogu premagali Krško z 38:27 (17:18) in se tako uspešno poslovili od domačih navijačev v sezoni 2022/23.

Celjani so na zadnji tekmi pred domačimi gledalci osvojili pričakovani točki proti tekmecem iz Krškega, “veselica” prvakov, ki so v tej sezoni osvojili državno prvenstvo in pokalno lovoriko, pa se bo v nadaljevanju večera iz dvorane Zlatorog preselila v središče knežjega mesta.

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so šele v zadnjem delu današnjega dvoboja, ki si ga je v Zlatorogu ogledalo več kot 1800 gledalcev, pokazali svojo pravo moč.

V 45. minuti so imeli le dva gola prednosti (24:22), v zadnjih petnajstih minutah pa so odločno pohodili “stopalko za plin” in osem minut kasneje že vodili za deset (33:23). Najvišja razlika proti zadnjeuvrščeni ekipi 14-članske lige NLB je znašala 13 golov (38:25).

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Tim Cokan s 13, v gostujoči pa Marko Sintič z 11 goli.

V boju za četrto mesto je Krka z 31:29 ugnala Ribnico.