Hat-trick Benzemaja za veliko vrnitev in napredovanje Reala

Liga prvakov 9. Mar 202221:42 > 23:18 1 komentar

Sreda je prinesla še dva potnika v četrtfinale Lige prvakov. Manchester City se je s Sportingom razšel brez zadetkov. Veliko bolj vroče je bilo v Madridu, kjer je bil PSG na dobri poti do zmage, a Karim Benzema je s tremi zadetki poskrbel za veliko vrnitev Reala in napredovanje v četrtfinale.

Liga prvakov, osmina finala, prve tekme

Karim Benzema je v drugem polčasu dosegel hat-trick, Real Madrid pa se je po senzacionalni vrnitvi na Santiago Bernabeu uvrstil v četrtfinale Lige prvakov in izločil PSG.

Za Real Madrid je štela le zmaga, če bi želeli nadaljevati lov za 14. evropski naslov. S tem v mislih so Los Blancos začeli z napadom, saj je Vinícius Júnior na levi strani opozoril nase, ko je s svojimi hitrimi potezami povzročal težave pariški obrambi. Podobno je na drugi strani počel tudi Kylian Mbappé pri Parižanih, ki je Thibauta Courtoisa prisilil v kopico zgodnjih obramb.

Mbappe poskrbel za vodstvo Parižanov

Obe strani sta nadaljevali s hitrim tempom v prvem polčasu, pri čemer sta bili obe ekipi blizu vodstvu; zdelo se je, da bi Mbappé dosegel vodilni zadete, ko je Nuno Mendes našel prostor na levi strani in je 23-letni Francoz njegovo povratno žogo spravil mimo Realovega vratarja, vendar je sodnik s pomočjo VAR-a zadetek razveljavil. Drugič pa je zadetek veljal, saj je Mbappé končno dosegel svoj gol. PSG je osvojil žogo globoko na svoji polovici, Neymar pa je poslal globinsko podajo, s čimer se je Mbappé znašel eden na enega in žogo v mrežo Madridčanov.

Donnarumma vrnil upanje

Na začetku drugega polčasa so varovanci Carla Anceloitta še bolj pritisnili in nekajkrat prisilili obrambo PSG, da se je borila za ohranitev vodstva, vendar jih je ta ambicioznost v nadaljevanju skoraj stala že po 50. minuti. Mbappé je s spektakularno potezo poslal Courtoisa v napačno smer, žogo pospravil v mrežo, toda ponovno je posredoval sodnik. Gostiteljem je rešilno bilko dala napaka Gianluigija Donnarumme, kar je izkoristil Benzema in izenačil izid.

Madridčani so z drugim golom Benzemaja izenačili skupni rezultat. Luka Modrić je s sijajno žogo našel Francoza, ki se je obrnil in zadel za vodstvo. Kmalu pa je Real zadel še tretjič. Tudi tokrat je zadel Benzema, ki je zabil hat-trick in Madrid je bil na pragu velike vrnitve in napredovanja v četrtfinale.

PSG je v nadaljevanju še naprej panično iskal zadetek. Toda nogometaši Real Madrida so mirno pripeljali srečanje do konca. Mauricio Pochettino bo vsekakor tarča mnogih kritik. Njegova prihodnost na Parku princev je vsekakor negotova.

City in Sporting sta se razšla brez zadetkov

Manchester City je s Sportingom remiziral (0:0) in tako končal niz šestih zaporednih domačih zmag v izločilnem delu Lige prvakov, vendar se je s skupnim izidom 5:0 vseeno uvrstil v četrtfinale.

Tekma ni ponudila veliko akcije. Pep Guardiola se je v 73. minuti odločil celo za menjavo vratarja. Edersona je zamenjal Scott Carson. Trener Sportinga Rúben Amorim je lahko zadovoljen s tem, kako so se njegovi varovanci borili proti favoritom tekmovanja in si po mučni prvi tekmi povrnili ponos s tem, da so na Etihadu ohranili mrežo nedotaknjeno.

“Marija, sedmica” v Münchnu, Liverpool zdržal doma

Bayern je proti Salzburgu na prvi tekmi le remiziral, tokrat pa so serijski nemški prvaki z odličnim začetkom tekmo v svojo prid odločili že po 30 minutah. Trikrat se je med strelce (v le 12 minutah) vpisal Robert Lewandowski, dvakrat je bil natančen z enajstmetrovke. Za izid prvega polčasa je bil uspešen še Serge Gnabry.

Kljub visoki prednosti se Bavarci niso ustavljali, v drugem polčasu je dvakrat zadel še Thomas Müller, tik pred koncem je gol dosegel še Leroy Sane. Vmes je Salzburg vendarle prišel do častnega gola, Manuela Neuerja je ugnal Maurits Kjaergaard.

Salzburg, pri katerem je priložnost v zadnje pol ure igre dobil tudi Benjamin Šeško, je tako iz lige prvakov izpadel s skupnim izidom kar 2:8.

Vseh osem zadetkov iz Münchna:

Veliko bolj izenačen je bil dvoboj v Liverpoolu. Reds so iz Milana prinesli prednost z 2:0, na Anfieldu pa izgubili z 0:1. Edini gol na tekmi je v 62. minuti dosegel Lautaro Martinez, realne upe italijanskih prvakov pa je le minuto kasneje pokopal Alexis Sanchez. Čilenec je prejel drugi rumeni karton in bil izključen, črno-modri pa niso več zares ogrozili vrat Alissona Beckerja.

Čez teden dni po četrtfinale še Jan Oblak

Naslednji teden bo z Atletico Madridom, ki je izboljšal formo, na delu Jan Oblak, ki bo po madridskih 1:1 gostoval pri Manchester Unitedu Cristiana Ronalda.

Zelo zanimivo utegne biti na obračunu nekdanjih evropskih prvakov Ajaxa in Benfice v Amsterdamu, potem ko sta se ekipi v Lizboni razšli z rezultatom 2:2.

Evropski prvak Chelsea, ki je medtem izgubil ruskega predsednika Romana Abramoviča, bo v Franciji proti Lillu branil prednost 2:0, medtem ko Juventus v Torinu čaka veliko dela proti Villarrealu. Prva tekma se je končala z remijem 1:1.