Dobovec brez presenečenja proti branilcem naslova

Nogomet 28. Apr 202113:17 > 21:41 0 komentarjev
Facebook/FC Dobovec

Futsalisti Dobovca so na četrtfinalni tekmi zaključnega turnirja lige prvakov v Zadru izgubili proti Barceloni, branilki naslova, z 0:2. Že pred tem je prvi polfinalist postal Kairat Almaty, ki je po podaljšku s 6:2 premagal Benfico. Preostala četrtfinalna dvoboja bosta na sporedu v četrtek.

“Predvsem moramo igrati pametno ter v obrambi strniti svoje vrste. Paziti bo treba predvsem prvih pet oz. kar deset minut, da zdržimo ta uvodni pritisk, ki ga pričakujemo. Tudi mi pa imamo svojo prepoznavno igro, ne bomo se le branili. Kar pogumno jih bomo prijeli precej visoko na njihovi polovici in jih stisnili po celem terenu. Tudi zato, ker bodo imeli ob takem našem nastopu manj možnosti, da razvijejo svojo igro in bodo posledično tudi manj nevarni,”  je pred večernim obračunom z Barcelono razmišljal čuvaj mreže Damir Puškar in poudaril, da je že toliko časa v športu, da ve, da se vsaka tekma začne z 0:0 in da so tudi presenečenja možna.

A do velikega presenečenja in največjega uspeha slovenskega klubskega futsala vendarle ni prišlo. Branilci naslova iz Katalonije so z goloma Ferraia v 9. in Aicarda v 12. minuti hitro povedli z lepo prednostjo, ki so jo brez večjih težav zadržali do konca. Pri Dobovcu se je poznala odsotnost odličnega Kristijana Čujeca, medtem ko sta pri Kataloncih manjkala Sergio Lozano in Miquel Feixas. Za razliko od prve polfinalne tekme med Almatyjem in Benfico, kjer je sodnik pokazal kar pet rumenih in en rdeči karton, na slovensko-španskem obračunu ni bilo niti enega. Kljub temu velja izpostaviti, da v svetu futsala Dobovec glede na finančne vložke velja za palčka. Zato poraz zgolj z 0:2 proti aktualnim prvakom lahko označimo za zelo spodobnega.

V prvem četrtfinalnem obračunu med Kazahstanci in Portugalci po rednem delu ni bilo zmagovalca, oba polčasa sta se končala z izidom 1:1, skupno torej 2:2. V podaljšku so nogometaši Almatyja stopili na plin in s štirimi goli v petih minutah odločili zmagovalca in na koncu visoko zmagali (6:2). Gole za Kazahstance so dosegli Gadeia (16., 47.), Gomes (31.), Tursagulov (45.), Fernandinho (49.) in Orazov (50.). Za Lizbončane sta zadela Jesus (16.) in Brito (35.).

Liga prvakov, zaključni turnir:

Četrtfinale:

Sreda, 28. april:
Kairat Almaty – Benfica 6:2 (1:1, 1:1, 4:0) Gadeia 16., 47., Gomes 31., Tursugalov 45., Fernandinho 49., Orazov 50.; Jesus 16., Brito 35.

Barça – Dobovec 2:0 (2:0, 0:0) Ferrao 9., Aicardo 12.