Proti Muri so se mučili, Lyon razbili

Ligue 1 7. Nov 202122:38 > 22:44

Rennes je v 13. krogu Ligue 1 s 4:1 premagal Lyon. Nasprotniki Mure v konferenčni ligi so nasprotnike lažje strli kot pa slovenske prvake v četrtek. Sedaj se nahajajo na petem mestu na lestvici, Lyon je sedmi. Nica je na domačem igrišču razočarala navijače in izgubila proti Montpellieru z 1:0. Tako ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Marseille na prvi nedeljski tekmi ni uspel izkoristiti prednosti igralca več proti Metzu, tekma se je končala z 0:0. Zadetkov niso videli niti gledalci na tekmi med Reimsom in Monacom. Velik preobrat pa je uspel Saint-Etiennu. V 78. minuti so izgubljali še v 91. minuti so izgubljali, na koncu pa uspeli s 3:2 premagati Clermont.

PSG je v 13. krogu prišel do nove zmage. Tokrat je padel Bordeaux s 3:2. Kylian Mbappe je dosegel gol in dve asistenci, Neymar pa dva zadetka za zmago, ki je bila na koncu precej tesna. Bordeaux se je namreč vrnil v igro, a časa za točko je zmanjkalo. Medtem Lille ostaja zgolj bleda senca lanske ekipe. Remizirali so namreč z Angersom. Tako ostajajo zgolj na 12. metu prvenstvene lestvice. PSG ima sicer nove najbližje zasledovalce, potem ko je Lens v petkovem večeru “razbil” Troyes. Vseeno je zaostanek že velikih deset točk.