Mbappe je končno komentiral zbadanje Martineza

Ligue 1 29. Dec 202210:03 0 komentarjev

Kylian Mbappe po razočaranju v Katarju, kjer je po streljanju enajstmetrovk ostal brez novega naslova svetovnega prvaka, ni želel na dolge počitnice, pač pa se je po hitrem postopku pridružil PSG in bil že v sredo mož odločitve.

Francija je v finalu v Katarju 2022 letela na krilih Kyliana Mbappeja. Galske peteline je lastnoročno reševal in jih s tremi zadetki popeljal celo do streljanja enajstmetrovk, tam pa so branilci naslova izpred štirih let vseeno morali priznati premoč Argentini.

Junak gavčev je bil ob Leu Messiju tudi vratar Emiliano Martinez, ki je v 123. minuti je naprej ubranil stoodstotno priložnost Francije, nato pa je zamrznil Francoze tudi v loteriji.

Vse bi bilo lepo in prav, če se ne bi argentinski čuvaj mreže nato v slavju naslova svetovnega prvaka neokusno spravljal na Mbappeja. Vse skupaj se je začelo že v slačilnici, kjer je zanj zahteval minuto molka, zbadanje francoskega bisera pa se je nadaljevala tudi na paradi po argentinskih ulicah, ki je imel v naročju dojenčka z Mbappejevim obrazom.

Emiliano Martinez si po neprimernem slavju po naslov prvaka ni nabral veliko simpatij. Športni svet ga je obsodil, nič kaj navdušeni nad tem pa niso niti pri Aston Villi. Foto: Guliverimage

Ne beli si glave s takimi rečmi

Po tekmi med PSG-jem in Strasbourgom so francoski novinarji  Mbappeja vprašali, kaj meni o nešportni potezi Martineza, a napadalec PSG je bil povsem miren. “To ni moja težava. Takim stvarem ne posvečam pozornosti. Zame je trenutno najpomembnejše, da dam vse od sebe za moj klub. Komaj čakam, da se vrne tudi Leo. Da nadaljujeva zmagovati in dosegati še več zadetkov,” je povsem mirno dejal 24-letni francoski zvezdnik, ki je bil takoj po nadaljevanju klubske sezone junak PSG.

Parižani so se po izključitvi Neymarja znašli v težavah, vse kazalo, da se bo tekma končala neodločeno, a je Mbappe v peti minuti sodnikovega dodatka zadel z enajstih metrov in francoskim prvakom zagotovil novo zmago (2:1).