Mbappe s hat-trickom do 150. gola za PSG

Ligue 1 3. Jan 202223:10 > 23:15 0 komentarjev

Hitronogi zvezdnik Paris Saint-Germaina Kylian Mbappe se je v francoskem pokalu znesel nad četrtoligašem Vannesom in svoje moštvo popeljal v osmino finala. Ob zmagi s 4:0 je prispeval tri gole, skupno pri 23 letih že kar 150 v dresu Parižanov v vseh tekmovanjih.

Francoski reprezentančni napadalec je za hat-trick potreboval vsega 18 minut. Prvi gol je dosegel v 59. minuti, ko je prednost gostov povišal na 2:0, potem ko je v prvem polčasu mrežo domačih s strelom z glavo načel Presnel Kimpembe.

V polno je Mbappe meril še v 71., ko je močno in natančno zadel z roba kazenskega prostora. Hat-trick pa dokončal v 77. minuti, ko so sodniki sicer spregledali prepovedani položaj.

Lionela Messija ni bilo v kadru PSG-ja, potem ko je kmalu po novem letu oddal pozitiven test na covid-19.