Lille še korak bližje naslovu francoskega prvaka

Nogomet 8. Maj 20218:50 > 8:51 0 komentarjev
(Foto: Guliver Imagaes)

Nogometaši Lilla so v 36. krogu francoskega prvenstva v gosteh premagali Lens s 3:0 (2:0) in napravili pomemben korak na poti do osvojitve državnega naslova.

Vodilno moštvo francoske lige je v dvoboj krenilo izvrstno in že v tretji minuti po uspešno izvedeni najstrožji kazni Buraka Yilmaza zatreslo mrežo Lensa. Turški reprezentant se je med strelce znova vpisal v 40. minuti, ko je s spektakularnim udarcem z okoli 30 metrov zadel zgornji desni kot nasprotnikovih vrat in povišal na 2:0. Končni izid za zmago gostov s 3:0 je v 60. minuti postavil Kanadčan Jonathan David.

Lille ima po 23. prvenstveni zmagi dve tekmi pred zaključkom prvenstva štiri točke prednostipred drugouvrščenim PSG sedaj . Parižani bodo sicer na igrišče stopili jutri, ko se bodo v gosteh pomerili s sedmouvrščenim Rennesom.